Gezinmek için tıkla
1 yıl önce Emre Demir 6.8K

Feign Rolleri ve Özellikleri

Teneke Kafalar Studios tarafından geliştirilen ve yayınlanan, The Feign, 23 Ekim tarihinde piyasaya sürüldü. Çıkışının ardından oyuncular tarafından beğenilen bir oyun olmayı başardı. Rol yapma türünde olan oyunda birbirinden farklı roller bulunuyor. Oyunda amacınız ise mevcut rolünüzün gereksinimlerini kullanıp oyunu bitirmeye çalışmak. Peki Feign’de hangi roller var? Feign’de rollerin özellikleri neler? Feign’de rollerin açıklamaları nedir?

Feign Masum Rolleri

Feign Masum Rolleri

Masumlar veya diğer bir deyiş ile köylüler, oyunu kazanmak için oynamaktadır. Gündüzleri oylama ile Hainleri asarak, geceleri ise rollerinin özelliklerini kullanarak köyü kurtarmayı amaçlarlar.

Deli

Deli Feign'e özel eşsiz bir roldür. Bu rol masum bir roldür. Ancak masumlar için tehlikelidir!

Deli rolü sana geldiğinde bunu anlamazsın. Doktor, araştırmacı gibi rollerin altında gizli şekilde gelir. Eğer deliysen, araştırmacı olduğunu sanarak oyun boyunca yanlış bilgiler verebilirsin. Belki de tüm masumlar senin yüzünden öldürüldü. Yoksa... Sen deli misin?

Deli kendi gördüğü rolü olağan şekilde kullanır, evden çıkar, tuzaklara yakalanır veya polis tarafından durdurulabilir. Ancak gece işlevini kullanırken yanlış bilgiler görür. Deliler sadece masum rollerden birisi olabilir, tarafsız veya hain bir rol olamaz. Ayrıca ispiyoncu ve provakatör rolleri de olamaz.

Tuzakçı

Geceleri seçtiği bir kişinin evinin önüne tuzak kurar. Kurduğu tuzak sayesinde, kurulan evi seri katil hariç gece ziyarete gelen bir kişiyi yakalayabilir. Yakaladığı kişiyi göremez veya rolünü öğrenemez. Yakalananlar masumlar, hainler veya tarafsızlardan birisi olabilir. Tuzağa yakalanabilir.

Polis

Gece seçtiği bir kişinin evden çıkmasını engeller. Seçtiği kişi eğer evden çıkmaya çalışırsa bunu görebilir (seri katil hariç) ancak seçilen evden çıkmadıysa sadece kapısının önünde nöbet tutar. Seçtiği kişiye gelen kişileri göremez, koruyamaz veya gelmelerini engelleyemez. Tuzağa yakalanabilir.

Provakatör

Gece seçtiği bir kişiye ziyarete gider ve sabah o kişi güne 2 oy ile başlar. Gittiği evde olup bitenleri, gelenleri veya evden çıkılmasını göremez. Tek sefer kullanılabilir. Provoke ettiği kişiye tekrar oylamada oy verebilir. Bu sayede 3 oy verme hakkı olur.

İspiyoncu

Seçtiği bir kişiyi gündüz oylama başlamadan önce rolünü ifşalar. Tek sefer kullanılabilir.

Doktor

Gece gittiği kişi öldürülmüş ise tekrar canlandırır. Bu işlem başarılı olursa sağ alttaki loglarda doktor işaretinin yanında yeşil bir tik işareti çıkar. Gittiği kişi öldürülmediyse kırmızı X işareti çıkacaktır. Tuzağa yakalanabilir.

Dedektif

Gece kişiye giderek iki adet rol görüntüler. Bu rollerden birisi iyi rol diğeri ise kötü roldür. Deli'nin deli olduğunu göremez. Eğer hain bir gözcü olan kişi, gözcüyüm derse ve dedektif kötü rol olarak gözcüyü gördüyse, hain yakayı ele vermiş olur. Tuzağa yakalanabilir.

Gözcü

Geceleri seçtiği bir evi gözetlemeye gider. O gece eve gelen seri katil hariç tüm kişileri görür. Tuzağa yakalanmaz, Seri Katil'in geldiğini göremez.

Feign Hain Rolleri

Feign Hain Rolleri

Amacınız diğer köylüleri öldürerek veya köyden göndererek sona kalıp oyunu kazanmak. Bunun için rolünüzü kullanarak diğer köylüleri öldürebilir, bilgi toplayabilir veya dikkati diğer köylülerin üzerine çekebilirsiniz. Unutmayın oyun içindeki silahınızın yanında başka bir silahınız da var: Kelimeleriniz.

Çok dikkatli olmalısınız. Bir yandan masumları öldürürken diğer bir yandan da dikkat çekmemelisiniz. Bunun için şüpheli bir masumun üzerine oynayabilir ve dikkati onun üzerine çekebilirsiniz veya rolünüzü kullanarak bilgi toplayabilirsiniz. Ayrıca her zaman bir silahınızın olduğunu unutmayın, gece onu kullanıp masumları öldürebilirsiniz.

Tüm hainler öldürme özelliğine sahiptir. Bu sayede kendisine gelen rolün özelliklerini veya öldürme özelliğinden birini kullanarak gece işlevini gerçekleştirir. Hain bir gözcü gözcülük yapabilir veya o kişiyi öldürebilir. Yalnızca birisini seçebilirsiniz.

Temizleyici

Ziyaret edeceği kişiyi öldürmeyi seçmediyse, temizliği seçmiş ise o kişinin rolünü ortadan kaldırır ve öldüğü ya da asıldığı zaman rolü diğer kişiler tarafından "Bilinmeyen" olarak görüntülenir.

Suçlayıcı

Gittiği kişinin rolünü hain rolü olarak değiştirir. Ancak bu durum sadece görünürde olur. Suçlanan kişi kendisini normal rolünde görmeye ve o şekilde oynamaya devam eder. Sadece öldüğünde ya da asıldığında diğer kişiler tarafından bir hain rolü gözükür, kendi rolü gözükmez.

Masum Rolleri

Masumlar başlığında yıldız ile işaretlenmiş olan masum rolleri de Hainler için gelebilmektedir! Dikkat! (Gözcü, Dedektif, Polis, Tuzakçı, Gözcü, Provokatör, İspiyoncu)

Bu rolleri hainler de normal bir şekilde kullanabilirler.

Feign Tarafsız Rolleri

Feign Tarafsız Rolleri

Kendinize has amaçlarınız var. Rolleriniz diğer rollerden farklı olduğu için bilgi toplamakta zorlanabilirsiniz. Bu yüzden gözünüzü dört açmalı ve oyunu iyi takip etmelisiniz.

Oyunun gidişatına göre ister masumların ister hainlerin üzerine oynayarak rolünüzün gerekliliğini yerine getirebilirsiniz.

Bu, masumları veya hainleri öldürmek de olabilir, diğer köylülerden topladığınız bilgiler doğrultusunda masum olduğunuza diğer köylüleri inandırmak veya dikkati istediğiniz bir kişinin üzerine yönlendirmek de olabilir. Seçim sizin!

Survivor

Oyun sonuna kadar hayatta kalmayı hedefler. 3 adet zırh hakkı vardır. Zırhı sadece kendisi için kullanabilir ve kullanırken evin dışına çıkar. Bu yüzden, polis eğer bir survivor'u ziyaret etmişse, survivor o gece kendi işlevini yerine getiremez ve ölmesine neden olabilir.

Bombacı

Geceleri evlere bomba bırakır. Bomba bırakılan evler bu durumu anlayamaz. Gözcüler tarafından sadece o evi ziyaret ettiği görüntülenebilir. Tuzağa yakalanabilir.

Seri Katil

Geceleri bir kişiyi öldürmeye gider. Öldürdüğü kişi hain, tarafsız veya masum olabilir. Dokunulmaz bir roldür. Tuzağa yakalanmaz, polis durduramaz ve gözcüler ziyaret ettiğini göremez.

Hırsız

Bir kişiyi öldürme hakkına sahiptir. Öldürdüğü kişi hain, masum veya tarafsız olabilir. Hırsız, öldürdüğü kişinin rolünü kendisine çalar ve artık o rol ile oyuna devam eder. Öldürdüğü kişinin rolü "Bilinmeyen" olarak işaretlenir.

Feign Sistem Gereksinimleri neler? Feign kaç gb? Feign fiyatı?

Feign sistem gereksinimleri ile kendi donanımınızı karşılaştırmak için oyunun ismine tıklayın...

Yorumlar (2)
Ziyaretçi
Şuan ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun.
Ziyaretçi 1 yıl önce
(@ziyaretci)
Yeni rolleri ekleyecek misiniz ?
Yanıtla
Ziyaretçi 1 yıl önce
(@ziyaretci)
İspiyoncu rolü de deli olabiliyor yeni güncelleme
Yanıtla