Gezinmek için tıkla

Evil Genius 2: World Domination İncelemesi

Evil Genius serisinin ilk oyununun çıkmasının ardından 17 yıl geçti. Kötü eleştiriler almış olmasına rağmen, kendisine sadık bir kitle oluşturmayı başardı. Sniper Elite gibi bir çok kaliteli oyunun arkasında olan Rebellion Developments, oyuncuların isteğini kırmadı ve oyunun devam oyununu yapmaya karar verdi. Evil Genius 2, olumsuzluklardan dolayı birçok defa ertelendi fakat en sonunda 30 Mart itibariyle erişilebilir duruma geldi.

Evil Genius 2’nin, birçok yeni özellikle birlikte geldiğini fakat ana oyun döngüsünün dışına çıkmadığını görüyoruz. Oyunun genel amacı, davetsiz misafirleri yakalamak için araştırma laboratuvarları, eğitim tesisleri, tuzaklar ve zindanlarla ve kendi iç sığnağımızı yaratmak.

Oyun aslında strateji oyununun yanı sıra birazda yönetim simülasyonu gibi. Şirketimiz için belirli süreçleri belirli işlevlerle yerine getirmemiz gerekiyor. Şirketimiz için sürekli odalar kurmamız gerekiyor. Odaları özelleştirmek için ise eşyalar ve mobilyalar satın almamız gerekiyor. Bu odaları oluştururken odanın kalacak kişi için veya oda da yapılacak iş için özel hale getirilmesi gerekiyor.

Şirketimizi itibarlı hale getirmek için yapmamız gereken şeyler var bunlar; Öncelikle daha iyi ve güçlü jeneratörler satın almalı ve kalacaklar için birçok kat inşa etmemiz gerekiyor. Bunların yanında yeni icatlar ve yaşam kalitesini arttırmak için bilim adamlarına da sahip olmamız gerekiyor. Bunun yanı sıra eğitimli casuslar yetiştirerek bu casusları dünyaya salmamız gerekiyor. Casusları göndermekte ki amaç ise dünyaya hükmetmek. Bu durum bizim şirketimizin diğer rakip şirketlerin radarına girmesine sebep olsa da para kazanmak için etkili bir yöntem. Şirket üssümüzde güçlü bir alt yapı kurduğumuz ve odaların ne işe yaradığını çözdüğümüz zaman oyun çok daha eğlenceli hale geliyor.

Oyunun tüm mekaniklerini kendimiz öğreniyoruz. Bir eğitici mod mevcut değil. Oyunun mekanikleri öğrenildikten sonra oyun bağımlılık yapabiliyor. Umarız bağımlısı olmazsınız..

Yorumlar (0)
Yorum yapmak için giriş yap.

Henüz yorum yapılmamış.