Gezinmek için tıkla
Küratör Puanı: Çok Olumlu

Bir bahçe ne kadar büyük olabilir ki

Bir hayatta kalma oyunu. Her şey normal gibi yemek, su ve can barlarımız var çoğu hayatta kalma oyununda mevcut olduğu gibi. Oyunu diğer hayatta kalma oyunlarından ayıran en önemli nokta ise boyutumuz. Küçük bir bahçe oyunda içinde gizemler dolu devasa bir alana dönüşüyor. Karıncalarla aynı boyda olduğumuz bu oyunu, hayatta kalma türünü seven bir insansanız kesinlikle denemeniz gerekiyor.

Oyun geliştirilmeye devam ediyor, hatalar düzeltiliyor, bahçe genişletiliyor. Xbox Game Studios'un yayınladığı oyun, aynı zamanda fall out new vegas ve the outter worlds gibi oyunların da geliştiriciliğini yapmış olan Obsidian entertainment tarafından geliştirilmekte. Sağlam ekipler tarafından ortaya çıkan bu oyun gelişmeye uzun yıllar devam edecek gibi gözüküyor.

Kendi evinizin önünden yola çıkın ve inceleyin ne kadar fazla böcek olduğunu görünce oyunun atmosferini bir tık anlamak mümkün. Oyunda bahçede bulunabilecek nerdeyse her böcek var örümcek fobim var ya da herhangi bir böcek fobim var derseniz de kolay gelsin çünkü oyunda belli bölgeler böceklerin yuvaları ama işgal etmediğiniz sürece size saldırmayacaklardır, yani pek yanlarında dolaşmanızı önermiyorum. Oyunda bir tane de küçük havuz var tabi ne kadar küçük orası size kalmış. Havuzda korkmanız gereken iki şeyden birisi su örümceği diğeri ise Japon balığı. Su örümcekleri birlikte ve çok hızlı saldırmalarına rağmen kolay avlanmakta ama iş Japon balığında biraz farklı, balina boyutunda olan Japon balığımız hasar yememekte, gördüğünüzde uzaklaşın. 

Oyun loot ve craft konusunda gerçekten yeterli tatmini veriyor. Daha önce uygulanmamış bir konsepte olmasına rağmen gerçekten başarılı işler ortaya koymakta. Tatlı grafiklerle oyunu yumuşatmışlar. Bazı mutasyonlarla ve zırhlarla can, zırh, nefes kapasitesi, stamina gibi çoğu şeyi geliştirebiliyoruz. Ev yapım konusunda gerçekten yeterli özen göstertilmiş.  Oynanış açısından sıkmıyor sürükleyici bir yapısı var ve her oturduğunuzda şuraya da bakayım, bunu da toplamaya gideyim diyeceğinize eminim. 4 kişiye kadar coop desteği de var. İyi eğlenceler.

Yorumlar (0)
Yorum yapmak için giriş yap.

Henüz yorum yapılmamış.