Gezinmek için tıkla

Inside incelemesi

Giriş
    Bu oyun için tek kelimeyle “Beyin yakan” demek yeterli olabilir. Oyun 2 boyutlu olmasına rağmen size bir fps oyunundan alamayacağınız heycanı yaşatıyor. Oyun grafikler anlamında da oldukca yeterli. Bulmaca oyunları severler için biçilmiş kaftan. 

Oynanış
    Oynanış olarak oyun çok basit olarak düşünülmüş. Oyunda karakteri hareket ettirebilmek için W-A-S-D tuşları ile sırasıyla Yukarı-Sola-Aşağı-Sağa hareket edebiliyorsunuz. Zıplayabilmek için ise E tuşunu kullanıyorsunuz. Bunlara ek olarak C tuşu ile nesneleri tutup sürükleyebiliyorsunuz. Ayarları kendinize göre de değiştirebiliyorsunuz.

Arayüz
    Arayüz ise gerçekten çok sade sizi boğan gereksiz ayarlar asla yok. Arayüzümüz Türkçe. Menü de 4 ayrı fonksiyon var. 2 tanesi ‘devam et’ ve ‘çık’. Bir diğeri ise ‘yükle’. Yükle diyerek açtığınız bölümler arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Oyun kendisini kaydediyor siz istediğiniz yerden açıp oynayabiliyorsunuz. ‘Ayarlar’ dan ise ‘Grafik’ ayarları ‘Klavye’ ayarları eğer oyunu joystick ile oynayacaksanız bunun ayarları için ‘Kumanda’ kısmından ayarlamalarınızı yapıyorsunuz Ek olarak ‘Ses’ kısmından oyunun sesini kısıp açabiliyorsunuz.

Hikaye
    Oyun genel anlamda gerginlik verici bir oyun. Oyun bir ormanda bir dizi kötü insandan kaçarak başlıyor kaçarken dikkatli olmanız gerekiyor yakalandığınız takdirde ölüyorsunuz. Daha sonra ilerledikce ne için kaçtığınız ortaya çıkıyor bir dizi kötü bilim insanının sizi deney yapmak için yakalamaya çalıştığını anlıyorsunuz. Deney insanların beyinlerini kontrol etmek üzere. Fakat deney insanların vücutlarını zombi benzeri bir canlıya dönüştürüyor. Amacımız burda bu insanları kurtarmak değil kendimizi kurtarmak. Kötü insanların yanı sıra oyunda bu deneyde kullanılmış ve bilim insanlarının ellerinden kurtulmayı başarmış canlılardan da kaçıyorsunuz. Oyunun müzikleri ise sizin geriliminizi çok farklı bir boyutlara çıkarıyor. Müzik hissiyatında ise ekstra olan şey siz oyunu bitirdiğiniz de ya müzikleri de çok iyiydi demeniz. 

Yorumlar (0)
Yorum yapmak için giriş yap.

Henüz yorum yapılmamış.