Gezinmek için tıkla

Güzel bir film oyunu Mad Max!

Mad Max 1 Eyllül 2015'de çıkış yaptı. Arabaların etkileyici savaşları ve yakın dövüş mekaniklerini harika yedirilmiş bir oyun. Oyunun Steam sayfasına buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

Karakterler ve Hikaye; Hikaye anlamında oyunun pek başarılı bir metin sunduğunu söyleyemeyiz, ama anlatım kısmı cidden kuvvetli. Oyundaki kimi sinematikler cidden çok kuvvetli ve çok ikonik. Oyunun görselliği de sinematik kalitesini artıran etmenlerden birisi. Oyunun karakterleri ise basit ama kötü hissettirmiyor. "Çılgın" Max'in duygusallığı oyunda güzel verilmiş (Ne kadar az duygusal bir karakter olsa da). Hikaye filmlere benziyor bu arada, filmleri izlediyseniz hikaye biraz sıkıcı biraz da klişe gelebilir. Ek olarak belirtelim, oyun kıyamet sonrası çöl atmosferini baya iyi sunmuş.

Oynanış; Şüphesiz oyunun en kuvvetli yanı oynanışı. Yakın dövüş cidden iyi dizayn edilmiş. Sadece bazen oynadığımız karakter karşı saldırı tuşuna bastığımızda bile karşı saldırı yapmıyor, bu bazen sinir bozucu olabilecek bir sıkıntı. Yakın dövüş Diğer Warner Bros oyunlarındaki gibi olsa da aşırı tok hissettiriyor, gerek sesler, gerek Ragdoll efektleri... Araba dövüşü sekansları ise cidden kaliteli, özellikle de arabamız yani Magnum Opus yeteri kadar geliştirilirse iyice eğlenceli olmaya başlıyor. Araba üzerindeki geliştirmeleri scraplar ile yapıyoruz. Bu scrapları da açık dünyada buluyoruz genellikle. Araba üzerinde yaptığımız değişikler sürüş mekaniklerine cidden çok etki ediyor. Outpost keşfedip ele geçirmek hem vakit öldüren hem de eğlendiren bir olay.

Grafik; Oyunun modelleme kalitesi, uzak mesafe çizimi, görsel detayları olsun cidden çok kaliteli. Işıklandırma kalitesi olarak çok başarılı bir iş çıkartmışlar. Ayrıca oyundaki patlama görüntüleri de oldukça güzel gözüküyor.

Optimizasyon ve Açıklar; Oyunun optimizasyonu kötü değil fakat olağanüstü bir iş de çıkartmıyor. Açık kısmına gelirsek ise oyunda çok hata var. Oynanışı etkileyen açıklar değil genellikle ama bazen oyuncuyu çok rahatsız edebiliyor.

Müzikler; Oyunda akılda kalıcı bir müzik var o da oldukça kaliteli dinlemek isterseniz buradaki bağlantıdan erişebilirsiniz. 

Oyunun MetaCritic puanı: 73/100

Bizim oyuna puanımız: 77/100

Yorumlar (0)
Yorum yapmak için giriş yap.

Henüz yorum yapılmamış.