Gezinmek için tıkla

Gerilimi Aktarabilen Buglu Oyun

Phasmophobia

Phasmophobia tek ya da 4 ye kadar oynayabileceğiniz bir korku gerilim oyunudur.

Phasmophobia' da amacımız hayaletin türünü bulmak ve bunun için hayaletin bize verdiği delillerle ve ya aldığımız eşyalarla daha iyi deliler bulabildiğimiz bir oyun. 

Oyunu 1 ve 4 arası oyuncular ile oynaya biliriz fakat genelde tek oyunculu oynanması tavsiye edilmez. Çünkü bazı hayaletler av moduna geçtiklerinde birini öldürene kadar durmazlar.

Phasmophobia' nın kötü yanları:
Optimizasyon sıkıntısı olduğu için düşük bilgisayarlarda küçük bir map olsa bile kasma donma yapabilir. Orta düzey bile bir PC' niz olsa bile büyük map lerde bile kasma sorunları illa karşınıza çıkacaktır. 
Oyunda karater dizaynı kötü. Elimizdeki eşyaları duvara yada kapılara atınca içinden geçiyor ve bazen dünya dışına düşüyor. Eğer oyunda arkadaşlarınız ile oynarken ufak bir bağlantı kopması sonucunda sizi oyuna geri almıyor diretk atıyor.

Kötü yanları olmasına rağmen iyi yanları elbette var 

Phasmophobia' nın iyi yanları:
Gerilimi atmosfere çok güzel yansıtmışlar. Çeşitlilik çok fazla hayaletler, ekipmanlar, haritalar, deliller v.b. Ve oyunda sesli konuşma özelliği ile hayaletler ile konuşabiliyoruz (ama şu anlık sadece ingilizce).

Phasmophobia' ya verdiğim puanlar:
Optimizasyon: 10/5
Karakter dizaynı: 10/7 
Gerilim aktarabilmek: 10/9 
Çeşitlilik: 10/9
Basitlik: 10/8 

Kişisel genel oyun puanım: 10/6.8

Yorumlar (0)
Yorum yapmak için giriş yap.

Henüz yorum yapılmamış.