Gezinmek için tıkla
Küratör Puanı: Çok Olumlu

Propnight İnceleme

Klasik korku hayatta kalma ile harmanlanmış çok oyunculu fizik tabanlı bir nesne avı için Propnight'ta heyecan verici bir partiye katıl. Katillerin amacı oyundaki eşyaların şeklini alarak gizlenen oyuncuları bularak onları öldürmektir. Propnight'da düşmanlarınız bir masa, sandalye, kutu, kitaplık ya da haritada gördüğünüz herhangi bir şeye dönüşmüş olabilir.

Oyunun tuhaf ama etkili mekaniklerini benimseyerek arkadaşlarınızla saatler ve saatler geçireceksiniz ve saatlerce süren eğlence ile çok iyi hissedeceksiniz.

Propnight'ın oynanışı çok basit. Birinin Katil olarak oynadığı ve geri kalanının Hayatta Kalanlar olarak oynadığı 4v1 çok oyunculu bir hayatta kalma oyunudur. Hayatta kalanlar, haritanın etrafındaki bazı kapıların açılabilmesi için Katil'den kaçınırken 7 Propmakineden 5'ini tamir etmelidir. Kurtulanlar daha sonra kaçmak için bu kapılardan geçebilirler.

Oyunun temel oyun döngüsü arkadaşlar tarafından oynanmaya en uygun oyunlardandır, çünkü oyun o kadar basittir ki neredeyse hiçbir beceri gereksinimi yoktur. Seçkin bir oyuncu ve bir acemi bu oyunu birlikte oynayabilir ve her ikisi de eşit miktarda eğlenir.

Bu noktada, daha yaygın olarak “Asimetrik Çok Oyunculu” olarak bilinen bu türün belki de en popüler oyunu Dead by Daylight. Bu gerçeği göz önünde bulundurarak Propnight, Survivors'ın oyun içinde etkileşim kurabileceğiniz hemen hemen her nesneye dönüşmesini sağlayan özelliği ile size bu oyunu oynamanız için bir neden sunuyor. Bu özelliğin kullanımı oldukça eğlenceli olmakla kalmaz, aynı zamanda stratejik olma fırsatı da ekler. Hayatta kalanlar, hareketsiz kalırken kendilerini normal nesneler olarak gizleyebilir veya saldırgan olabilir ve takım arkadaşlarına yardım etmek için sürekli üzerlerine atlayarak katili sersemletebilir. Olması gerekenden daha eğlenceli, iyi uygulanmış bir özellik.

Bunun gibi oyunlarda çoğu oyuncu genellikle Katil olarak oynamak ister. Oyun deneyimi bu şekilde daha eğlenceli. Ancak Propnight ile Survivor olmak neredeyse daha eğlenceliymiş gibi geliyor.

Oyundaki her Katil karakteri, başlı başına eğlenceli olan benzersiz yeteneklerle birlikte gelir ve hepsi diğer korku ve hayatta kalma oyunlarından ilham alır. Onları gördüğünüzde kesinlikle tanıyacaksınız. Ayrıca bu oyunda bir Mağduru öldürmek veya cansız bir nesne kılığına girmiş birini doğru bir şekilde saptamak da oldukça tatmin edici.

Propnight – İnceleme

“İyi” bir oyun olduğunu kabul etmeliyiz.

İnceleme Görseller
Yorumlar (0)
Yorum yapmak için giriş yap.

Henüz yorum yapılmamış.