Gezinmek için tıkla

Yetersiz Bir Devam Oyunu.

Undead Labs’ın geliştiriciliğini üstlendiği Xbox Game Studiosun yayıncılığını yaptığı 2018 çıkışlı; hayatta kalma, nişancı, macera, dövüş ve simülasyon türlerini içinde barındıran güzel bir devam oyunu.

İlk oyundan daha iyi, daha bol seçenekli bir oyun olmasına rağmen bence yeterli gelişme yok. Ama yine de ilk oyunda yaptıkları en büyük hata olan eşli oyunun (coop) gelmesi harika olmuş. Ortak insanlar olmuyor, oyunu kuran kimse onun üssünde oluyorsunuz. Kendi topluluğunuzdaki karakterleri alabiliyorsunuz sadece. Kendi lootunuzu  topluyorsunuz yani herkesin lootu ayrı ve lootlayabildiği yerler ayrı. Oyunu iki kişi oynadık ben turuncu, arkadaşım mavi vurgulu yerleri araştırıp lootlayabildi. Tabi bazı saçma noktaları da oldu ben topluluğa insan aldım ama ona gelmediği için oyun başında seçtiği üç karakterle oynayabildi. Bu olayın olması benim açımdan sorun teşkil etmese de onun açısından oyunu sıkıcı hale getirdi. Yer yer buglarla karşılaşsak da oyunu kıracak kadar büyük bir hataya rastlamadık. Haritaların arttırılmış olması oynanışı uzatmış ve dinamik tutmuş. Dediğim gibi yeterince büyük gelişmeler olmadığı için 5 yıl sonra çıkan bir devam oyunundan ziyade 1 sene sonra çıkmış chapter 2 tadına daha yakın bir deneyim sunuyor.

İlk oyunun hayatta kalma, loot duygusunu arkadaşlarınızla uzun saatler yaşamak için yeter de artar bile. Zombi kıyameti havasını seven kişiler için önerebileceğim bir oyun ama ilk oyunu oynayıp da ikinci oyun için fazla istekli olanları üzebilecek bir oyun.

İyi eğlenceler.

Yorumlar (0)
Yorum yapmak için giriş yap.

Henüz yorum yapılmamış.