Gezinmek için tıkla
Küratör Puanı: Çok Olumlu

Orman, mağara ve yamyam

Hayatta kalma oyunlarının neredeyse en bilindiği demek çok da yanlış bir tabir olmaz. Hemen hemen herkesin bir kere oynadığı veya gördüğü bu oyunda olayımız özet olarak; uçağımız bilinmedik bir adaya düşerr ve birisi çocuğumuzu kaçırır. Bizde çocuğumuzu bulup adadan gitmeye çalışırız.

Hikaye bu kadar temel ve git gide derinleşmekte. Keşfedilecek garip olaylarla, modern alanlarla,  fantastik yamyamlarla dolu bir oyun haline gelmekte. Hayal gücünüze göre evler yapabileceğiniz, farklı tuzak ve surlarla kendinizi güvene alabileceğiniz, farklı saldırı aletleriyle kendinizi koruyabileceğiniz özgürlükçü bir yapım.

Oyunun hikaye kısmında da farklı teori ve sonlar mevcut ama, hikaye kısmından çok arkadaşlarınızla girip bir şeyler inşa edip, farklı şekillerde yamyamlarla savaşıp, uzun süre hayatta kalma odaklı bir oyun. Oyunu zorlaştıran kısımsa, gün geçtikçe yamyamların güçlenmesi ve başlarda sadece mağaralarda bulunan Virginia, Cowman ve Armsy gibi fantastik yamyamların yüzeye çıkıp saldırması. Başlarda teker teker gelseler de ne kadar uzun süre hayatta kalırsanız o kadar kalabalık gruplar halinde gelmekte.

Her indirim döneminde düzenli olarak indirime giren bu oyunu Endnight Game piyasa sürmüştür. 2 GB’lik bir alan kaplayan bu oyun 2 GB’lik bir alana ne kadar güzel grafik ve içeriğin sığdırılabileceğinin en güzel örneğidir. 

İyi eğlenceler.

Yorumlar (0)
Yorum yapmak için giriş yap.

Henüz yorum yapılmamış.