Gezinmek için tıkla

Kuzey ışıklarını dünya gözüyle görmektense, bu oyunda görmekten daha keyif alırım.

Bahsettiğim oyun The Long Dark. Hayatımda belki de oynadığım ama olumsuz bir yorum bile yapamayacağım tek oyun. Kendine has çizgi film grafikleri bile o kadar hoş geliyor göze o kadarını söyleyeyim.

Hikaye ve oyun detaylılığından bahsetmiyorum bile. Oyunun her detayı düşünülmüş ve hayatta kalma stratejisini iliklerine kadar hissetmenizi sağlayacak bir yapıya sahip. Burada dikkat etmeniz gereken unsurlar; soğuk hava, açlık, yaralanmalara karşı önlemler, susuzluk vs. Çantanızın da belli bir kapasitesi var tabi. En küçük şeyin önemi ve sizin kararlılığınızın rolü burada çok yüksek. Çantanıza ne alıp ne almayacağınızı karar verirken çok dikkatli olmanız gerek çünkü her şey bu oyunda işinize yarayacak türden. Oyunun detaylılığını daha iyi anlatmak gerekirse, giysilerinizi bile iğne iplik ve kumaşla tamir etmeniz gerek.

Oyunun hikayesi ise McKenzie ve Astrid’in Milton kasabasına uçak yolculuğu ile başlıyor. Kuzey ışıkları yüzünden kaza yapmalarıyla da kendinizi doğada buluyorsunuz.

Oyun 2014 tarihinde çıkmasına rağmen güncellemelerle hikayesini dedvam ettiriyor ve dinamizmini koruyor. Oyunu bitirdim diyemiyoruz o yüzden. Hikayenin yeni sezonu yeni güncellemeyle gelecek anlayacağınız. Merakla bekliyorum.

Yorumlar (0)
Yorum yapmak için giriş yap.

Henüz yorum yapılmamış.