Gezinmek için tıkla
Mafia
Mafia
Mafia
Mafia
Mafia
Mafia
Mafia
Mafia

Mafia

Karşılaştır

Sene 1930. Taksi şoförü Tommy Angelo, mafyayla hesapta olmadan yaşadığı bir olay nedeniyle istemeden de olsa organize suç dünyasına dahil olur. Salieri ailesine katılmaktan başlarda rahatsızlık duysa da, zaman geçtikçe avantajlar görmezden gelinemeyecek kadar ciddileşir.

Mafia Hakkında

Geliştirici
Illusion Softworks
Yayıncı
2K
Çıkış Tarihi
28 Haziran 2002
Platform
Kategori
Aksiyon, Macera,

Konusu

Oyun, 1930 Sonbaharından 1938 yılına kadar olan bir dönemde ; New York ve Chicago'yu temel alarak oluşturulmuş, kayıp cennet olarak nitelenen şehirde geçmektedir. Oyunun ana karakteri olan Thomas (Tommy) Angelo, ilk başta sıradan bir taksi şoförü iken, istemeyerek de olsa Salieri'nin adamlarından biri olmuş ve beklenmedik bir şekilde bu organize suç örgütünde hızla yükselip, Salieri'ye Morello ile olan savaşında yardım etmiştir. Daha sonra yaşadığı hayattan kızını ve karısını kurtarmak isteyen Tommy ; hikâyesini Dedektif Norman'a anlatmış ve bunun karşılığında yeni bir kimlik ile yaşamak istemiştir.

Morello'nun adamlarından kaçan Don Salieri'nin üst düzey adamları Paulie ve Sam ; bir kaza sonucu yolda kalmış ve taksi şoförü olan Thomas Angelo'dan kendilerini kurtarmalarını istemiştir. Thomas'ın bunu başarması üzerine Salieri iş teklifinde bulunmuş ; fakat Thomas bunu kibarca reddetmiştir. Sonraki gün taksisi ile ekmek parası kazanmak için uğraşırken Morello'nun adamları tarafından saldırıya uğramış ve kendini kurtarması için Salieri'den yardım istemiştir. Akabinde Salieri'nin adamlarından biri olmuş ve kısa zamanda Salieri'nin en güvendiği isimlerin başlarında gelmiştir.

Daha sonra Tommy, Salieri'nin barında barmen olarak çalışan Luigi'nin kızı Sarah ile evlenmiş ve bu evlilikten bir kız çocuk sahibi olmuştur.

Yıllar ilerledikçe Salieri ve Morello arasındaki savaş büyümüş ve Salieri'nin 20 yıllık arkadaşı Frank, Salieri'yi satmıştır. Omerta(Mafya Kanunları)'ya göre Frank'ın ölmesi gerekmektedir ve bu emri Salieri,Tommy'nin uygulamasını istemiştir. Tommy havaalanında Frank'a Avrupa'ya gitmesi için izin vermiş ve bu da senaryonun en önemli anlarından birini teşkil etmiştir. Ayrıca bu olay Tommy'nin Salieri'ye olan sadakat eksikliğini gösteren ilk durum değildir, daha evvel de infaz etmesi gereken bir kadını Sarah'nın arkadaşı olması dolayısıyla azad etmiş gitmesine izin vermiştir, bu durum da son bölümde Sam tarafından vurgulanacak Tommy'nin fişinin çekilmek istenmesinin ana sebeplerinden biri olarak gösterilecektir...

Savaşın giderek şiddetlenmesi ile Salieri'nin emirleri daha da sertleşmiş ve Tommy'e şehrin milletvekilini doğum gününde bir gemide öldürme emrini vermesine neden olmuştur. Daha sonra Morello'nun kardeşi Sergio Morello Jr.'un ve nihayetinde Don Morello'nun infazları gerçekleşmiştir. Bu infazların hepsinde Tommy bulunmuş ve bu arada Don Salieri'ye düzenlenen bir suikasttan da Salieri'yi korumuştur.

Morello'nun ölümünden sonra şehrin tüm işletme gücü Salieri'ye geçmiş fakat Salieri bununla yetinmeyip uyuşturucu işine de girmek istemiştir. Bir iş sırasında Tommy ve Paulie Salieri tarafından kullanıldığını anlamış ve Paulie'nin daha önce teklif ettiği banka planını devreye sokmuşlardır.

Başarılı geçen soygundan sonra Paulie ve Tommy zenginlik rüyalarını gerçekleştirmiş olmanın tadını çıkarırken ; Salieri bu işi öğrenip yanına çekmeyi başardığı Sam'e ikisini de öldürme emri verir. Paulie'nin evinde kurşunlanarak ölmesinden sonra Sam ile müzede buluşan Tommy ; kendisine hazırlanan büyük suikasttan kurtulup Sam'i öldürür ve Dedektif Norman'a giderek Salieri aleyhine tanıklık edebileceğini söyler.

 

New Heaven'ı tecrübe edin

Tarihi Buhran dönemi mimarisi ve kültürüne dayalı, 1930'lardaki Amerikan şehirlerinin mükemmel bir örneği olan 30 km²'den büyük New Heaven'ı keşfedin.

Otantik Hikaye ve Aksiyon Dolu Oynanış

1930'lardaki olaylardan esinlenen 20'den fazla heyecan verici görevi oynayın. Salieri ailesinde ayakçıdan Mafya Üyesi'ne kadar rütbenizi yükseltin, mafya suikastı, araba kovalamaca, korsan satış, silahlı çatışma, banka soygunu ve çok daha fazlasında görev alın.

Dönemden ilham alan Araçlar ve Silahlar

Cesur bir kaçış şoförü olarak, gerçekçi fizik kuralları ve gerçek zamanlı hasar gibi özelliklere sahip, tarihten ilham alan 60'ın üzerinde arabanın direksiyonunun başına geçin. Daha pis olan işleri emrinize amade onun üzerinde silahla gerçekleştirin. Size yan bakmaya cüret eden akıllılara hadlerini bildirmek için beyzbol sopaları, namlusu kesilmiş pompalı tüfekler, Magnum'lar ve ünlü Tommy silahı arasından dilediğinizi seçin.

DEVAMINI OKU

Mafia Videolar

Mafia Sistem Gereksinimleri

Windows
 • Minimum
 • İşletim Sistemi
  Windows XP
 • İşlemci
  Intel Pentium D 800 Serisi 3.20 GHz/ Athlon 64 X2 3600+
 • Bellek
  2 GB
 • Ekran Kartı
  GeForce 3/
 • Direct X
  DirectX 9
 • Depolama
  3 GB
 • Notlar
  -
 • Önerilen
 • İşletim Sistemi
  -
 • İşlemci
  -
 • Bellek
  -
 • Ekran Kartı
  -
 • Direct X
  -
 • Depolama
  -
 • Notlar
  -

Mafia Desteklenen Diller

Arayüz
Seslendirme
Altyazı
Türkçe
Desteklemiyor
İngilizce
Fransızca
Almanca
İtalyanca
Kastilya İspanyolcası
Çekçe
Lehçe
-
Rusça
Tümünü Görüntüle

Mafia Satış Bağlantıları

Mafia Kullanıcı Değerlendirmesi
Oy vermek için giriş yapınız.
Toplam İnceleme:
-

Mafia Yorumlar (0)

Yorum yapmak için giriş yap.

Henüz yorum yapılmamış.