Topluluk Kuralları
 1. Kullanıcıların birbirlerine karşı saygılı olması zorunludur.
 2. Kullanıcıların paylaştığı tüm içerikler (roakgame.com üzerinden kullanıcı paylaşımına açık her şey) gerek görüldüğü halde roakgame.com yöneticileri tarafından yayından kaldırılabilir.
 3. Kullanıcıların roakgame.com içerisinde paylaştığı içeriklerin topluluk kurallarına uymadığı tespit edildiği halde paylaşımı yapan kullanıcı, süreli veya süresiz uzaklaştırılması roakgame.com yöneticileri tarafından sağlanacaktır.
 4. Kullanıcılar tarafından gelen, insanların dini inancına, ırkına, etnik kökenine, yaşına, sosyal durumuna, siyasi görüşüne, cinsel yönelimine, fiziksel durumuna göre kişilere veya belirli gruplara karşı nefrete teşvik edici, şiddet içeren, provokatif, aşağılayıcı içerik ve yorumları yayınlamama hakkını roakgame.com saklı tutmaktadır.
 5. Spam mesajlar göndermek yasaktır. Aynı ve benzer mesajlar birden fazla kere gönderildiğinde de müdahale edilecektir.
 6. Üyelerin kendi güvenlikleri açısından kişisel ve özel bilgilerini paylaşmaması gerekmektedir. Aksi halde üyelerin kendi bilgilerini ve/veya başkalarının bilgilerini roakgame ve roakgame sözlük üzerinden paylaşmasından doğacak sorunlar paylaşan kullanıcı yükümlülüğündedir. Kişisel verilerin paylaşımından oluşacak sorunlardan roakgame sorumlu değildir.

 

Profil Fotoğrafı Paylaşımı

roakgame.com’da kullanıcının eklediği profil fotoğrafı dini, terörizm, siyasi ve cinsel içerikli olmaması gerekmektedir. Profil fotoğrafları roakgame.com topluluk kurallarına uymadığı tespit edilen kullanıcıların;

 •  Profil fotoğrafları roakgame.com tarafından kaldırılacaktır. roakgame.com kuralları ihlal eden kullanıcıların profil fotoğraflarını kaldırma hakkına sahiptir.
 • Profil fotoğrafları kaldırılan kullanıcıların roakgame.com topluluk kuralları ikinci kez ihlal etmesi halinde kullanıcının roakgame.com üzerindeki hesabı 7 gün süre ile profil resmi yüklemesi kısıtlanacaktır.
 • Süreli olarak hesabı kapatılan kullanıcılar roakgame.com topluluk kurallarını ikinci kez ihlal etmesi halinde hesabı 14 gün süre ile profil resmi yüklemesi kısıtlanacaktır.
 • Kullanıcı üçüncü kez topluluk kurallarına uymadığı tespit edilmesi halinde ise hesabı kapatılır.

 

Yorum Yazma

Üyelerin birbirlerine yaptığı ırkçı, cinsiyetçi, homofobik ve küfürlü yorumlara müsamaha gösterilmeyecektir. Böyle durumda yorumlara müdahale edilecektir.

Kullanıcıların şikayetleri üzerine şikayet edilen yorumlar, incelemeler, küratörler ve haberler değerlendirilerek gerekli görüldüğü hallerde roakgame.com üzerinden kaldırılabilir.

Kullanıcıların roakgame.com üzerinden paylaştıkları yorumlar, incelemeler, haberler ve fotoğraflardan doğacak herhangi bir yasal işlemden veya işlemlerden paylaşımı yapan kullanıcı sorumludur.

Site içerisinde kullanıcılar tarafından paylaşılan link ve url aracılığı ile roakgame.com haricinde yönlendirilen site içeriği tarafından doğacak sorunlar roakgame.com sorumluluğunda değildir.

Yorumlarda terörizm, dini, siyasi ve cinsel içerikli url paylaşılması kesinlikle yasaktır.

Yorumlarda roakgame.com topluluk kurallarına uymadığı tespit edildiği hallerde;

 • Yorumlarda topluluk kurallarına uymayan kullanıcıların tespit edilmesi halinde kullanıcı 7 gün süre ile yorum ve başlık oluşturması kısıtlanmaktadır. roakgame.com bu hakka sahiptir.
 • Süreli olarak hesabı kapatılan kullanıcılar roakgame.com topluluk kurallarını ikinci kez ihlal etmesi halinde kullanıcı 14 gün süre ile paylaşım yapması yasaklanacaktır.
 • Kullanıcı üçüncü kez topluluk kurallarına uymadığı tespit edilmesi halinde ise hesabı kapatılır.
 • Kullanıcılar başkalarını ve kendilerini kişisel verilerini paylaşması yasaktır. Aksi halde üyelerin kendi bilgilerini ve/veya başkalarının bilgilerini roakgame.com ve roakgame.com sözlük üzerinden paylaşmasından doğacak sorunlar paylaşan kullanıcı yükümlülüğündedir.

 

Başlık Oluşturma

roakgame.com içerisinde aşağılayıcı, alaycı, başkalarını küçümseyen, adminlere veya kullanıcılara saygısızlık içeren, müstehcen, kaba, iftira niteliğinde, nefret dolu, tehdit edici, huzursuzluk çıkartmaya yönelik, yayınlarla ilgili spoiler içeren mesajlar, başka kullanıcıların kimliğini açıklayıcı, adult içerik, kopya yazılım, warez, crack, nocd, şifre kırma, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına, uluslararası kanun, tüzük veya anlaşmalara, ülkemiz çıkarlarına, kişilik haklarına veya genel toplum ahlak kurallarına aykırı, din, dil, ırk, cinsiyet ve benzeri ayrımcılıkları destekleyen konular açmak ve içerikler göndermek, linkler vermek ve tartışmaları amacının dışına ve diğer kullanıcıları rahatsız edecek boyutlara taşımak yasaktır.  Her başlığın IP adresi ve giriş tarihi gerektiğinde yetkili makamlara verilmek üzere kaydedilmektedir. Kullanıcılar, bu roakgame.com moderatörlerinin, adminlerinin veya webmasterının, kendi iradeleri doğrultusunda herhangi bir başlığı silme, değiştirme, yayından kaldırma yetkisi olduğunu kabul etmektedirler. Kullanıcılar, girdikleri her bilginin veritabanında saklanacağını kabul etmektedirler. Her ne kadar bu bilgiler, 3. şahıslara verilmeyecek olsalar da, herhangi bir 'hack' olayı sonucunda bu bilgilerin 3. şahısların eline geçmesi halinde, webmaster, moderatör ya da adminler sorumlu tutulamazlar.

roakgame.com'da mesajlarınız yöneticiler tarafından gerekli görüldüğü halde tamamen silinebilir, kısıtlanabilir ya da cevap yazılamaz hale getirilebilir. Ayrıca gerektiğinde ve roakgame.com içinde yazılan kurallar dahilinde hesabınız süresiz kapatılabilir. Üyeler bu anlaşmayı kabul ederek yönetim kararlarını kabul etmiş sayılmaktadır.  Bu yöneticilerimizin roakgame.com düzenini sağlamak için uyguladığı yöntemlerden birisidir. Yanlış bir nedenle bu uygulamalarla karşılaştığınızı düşünüyorsanız bizlerle iletişime geçebilir  ve konunuzun ya da mesajınızın neden silindiğini öğrenmek için destek talebi oluşturabilirsiniz.

Yapılan yorumlarda mümkün olduğu kadar yazım ve imla bilgisine önem verilmelidir. Bu nedenle anlaşılmayan yorumlarda, silme hakkını roakgame.com saklı tutmaktadır. Herhangi bir ticari amaç ya da telif hakkı içeren yorumlara izin verilmeyecektir. Oluşan telif hakkı ihlali ile ilgili sorunlar paylaşım yapan kullanıcının sorumluluğundadır.

roakgame.com yönetici, editör ve küratörlere hakaret ve küfür içeren özel mesaj atan kullanıcıların hesaplarını silme hakkını roakgame.com saklı tutmaktadır.

Oluşturulan başlığın roakgame.com topluluk kurallarına uymadığı tespit edildiği hallerde;

 • Başlıklarda topluluk kurallarına uymayan kullanıcıların tespit edilmesi halinde kullanıcı 7 gün süre ile yorum ve başlık oluşturması kısıtlanmaktadır. roakgame.com bu hakka sahiptir.
 • Süreli olarak hesabı içerik paylaşımına kapalı olan kullanıcılar roakgame.com topluluk kurallarını ikinci kez ihlal etmesi halinde 14 gün süre ile başlık oluşturması ve yorum yapması yasaklanacaktır.
 • Kullanıcı üçüncü kez topluluk kurallarına uymadığı tespit edilmesi halinde ise hesabı kapatılır.

 

Haber Oluşturma ve İnceleme Yapma

roakgame.com üzerinde oluşturulacak haber içerikleri, inceleme yazılarında ırkçı, cinsiyetçi, homofobik, küfürlü, müstehcen, kaba, iftira niteliğinde ve nefret dolu içerikler oluşturmak kesinlikle yasaktır.

Haber içeriğinde ve incelemelerde paylaşılan içerik yazıları ve fotoğraflardan doğacak telif hakkı ihlali ile ilgili sorunlar paylaşım yapan kullanıcının sorumluluğundadır.

Telif hakkından dolayı oluşacak yasal işlemlerden roakgame.com sorumlu değildir.

Oluşturulacak haberin içeriğinin tamamen özgün ve doğru içerikler olması gerekmektedir.

İnceleme içeriklerinde paylaşılan yazıların tamamen özgün ve düzgün bir üslup ile oluşturulması gerekir.

roakgame.com üzerinde oluşturulan haber ve inceleme yazıları içerisinde link ve url aracılığı ile roakgame.com haricinde yönlendirilen site içeriği tarafından doğacak sorunlar roakgame.com sorumluluğunda değildir.

roakgame.com üzerinde oluşturulan haber ve inceleme yazıları içerisinde terörizm, dini, siyasi ve cinsel içerikli url paylaşılması kesinlikle yasaktır. Bu sorunlar dolayı yaşanacak herhangi bir yasal sorunlardan roakgame.com sorumlu değildir. Doğacak tüm sorunlarda paylaşımı yapan kullanıcı, küratör veya editör sorumludur.

Oluşturulan haber ve inceleme yazıları roakgame.com topluluk kurallarına uymadığı tespit edildiği hallerde;

 • Kullanıcı 7 gün süre ile roakgame.com  tarafından haber ve inceleme paylaşımı yapması yasaklanacaktır.
 • Süreli olarak hesabı içerik paylaşımına kapalı olan kullanıcılar roakgame.com topluluk kurallarını ikinci kez ihlal etmesi halinde 14 gün süre ile haber ve inceleme paylaşımı yapması yasaklanacaktır.
 • Kullanıcı üçüncü kez topluluk kurallarına uymadığı tespit edilmesi halinde ise hesabı kapatılır.

 

Uygunsuz İçeriği Bildirme

İnceleme Bildirme

 1. roakgame.com'da oturum açın.
 2. İnceleme sayfasını ziyaret edin.
 3. İnceleme sayfasında bulunan oyun içi görsellerin sağ alt kısmında bulunan şikayet et yazısına tıklayın.
 4. Açılan pencerede şikayet nedeninizi belirterek gönder'e tıklayın.

Yorum Bildirme

 1. roakgame.com'da oturum açın.
 2. İlgili sayfayı ziyaret edin.
 3. Yorumun alt kısmında bulunan şikayet et yazısına tıklayın.
 4. Açılan pencerede şikayet nedeninizi belirterek gönder'e tıklayın.

Küratör Bildirme

 1. roakgame.com'da oturum açın.
 2. Küratör sayfasını ziyaret edin.
 3. Küratör profilinin üst kısmında yer alan şikayet et yazısına tıklayın.
 4. Açılan pencerede şikayet nedeninizi belirterek gönder'e tıklayın.

Haber ve Oyun Bildirme

 1. roakgame.com'da iletişim sayfasını ziyaret edin.
 2. İletişim formundaki zorunlu alanları doldurarak gönder'e tıklayın.

Topluluk Kuralları Yaptırımlarına İtiraz Etme

 1. roakgame.com'da oturum açın.
 2. Hesabım sayfasını ziyaret edin. ​​​​​​​
 3. Sol menüde bulunan destek seçeneğine tıklayın.
 4. Açılan sayfada talep oluştur formunundaki zorunlu alanları açık ve anlaşılabilir bir üslup ile doldurarak gönder'e tıklayın.
 5. İlgili talebiniz gerekli incelemeler yapıldıktan sonra tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Destek sayfasından taleplerinizin cevaplarını takip edebilirsiniz.