Üyelik Sözleşmesi
 1. roakgame.com yöneticileri ve moderatörleri her ne kadar, her türlü uygunsuz ve itiraz edilebilecek içerik ve materyali olabildiğince kısa sürede web sitesinden  silecek olsalar da, bütün mesajların incelenmesi mümkün olamayabilmektedir. roakgame.com’a gönderilen her mesaj, onu gönderenin görüşlerini yansıtmakta ve yazarının sorumluluğu altında olup, kendilerine ait mesajlar dışında moderatörler, adminler ya da webmasterlar kullanıcı mesajlarının içeriğinden dolayı sorumlu tutulamazlar.
 2. roakgame.com’da aşağılayıcı, alaycı, başkalarını küçümseyen, adminlere veya kullanıcılara saygısızlık içeren, müstehcen, kaba, iftira niteliğinde, nefret dolu, tehdit edici, huzursuzluk çıkartmaya yönelik, yayınlarla ilgili spoiler içeren mesajlar, başka kullanıcıların kimliğini açıklayıcı, adult içerik, kopya yazılım, warez, crack, nocd, şifre kırma, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına, uluslararası kanun, tüzük veya anlaşmalara, ülkemiz çıkarlarına, kişilik haklarına veya genel toplum ahlak kurallarına aykırı, din, dil, ırk, cinsiyet ve benzeri ayrımcılıkları destekleyen konular açmak ve içerikler göndermek, linkler vermek ve tartışmaları amacının dışına ve diğer kullanıcıları rahatsız edecek boyutlara taşımak yasaktır.  Her mesajın IP adresi ve giriş tarihi gerektiğinde yetkili makamlara verilmek üzere kaydedilmektedir. Kullanıcılar, bu web sitesinde moderatörlerinin, adminlerinin veya webmasterının, kendi iradeleri doğrultusunda herhangi bir başlığı, yorumu silme, inceleme ve haberleri kısıtlama yetkisi olduğunu kabul etmektedirler. Kullanıcılar, girdikleri her bilginin veritabanında saklanacağını kabul etmektedirler. Her ne kadar bu bilgiler, 3. şahıslara verilmeyecek olsalar da, herhangi bir 'hack' olayı sonucunda bu bilgilerin 3. şahısların eline geçmesi halinde, webmaster, moderatör ya da adminler sorumlu tutulamazlar.
 3. roakgame.com’da yorumlarınız, başlıklarınız editörseniz haberleriniz, küratörseniz incelemeleriniz yöneticiler tarafından gerekli görüldüğü halde silinir veya kısıtlanabilir, kısmen veya tamamen silinebilir ya da cevap yazılamaz hale getirilebilir. Ayrıca gerektiğinde ve web sitesi içinde yazılan kurallar dahilinde hesabınız süresiz kapatılabilir. Üyeler bu anlaşmayı kabul ederek yönetim kararlarını kabul etmiş sayılmaktadır.  Bu yöneticilerimizin web sitesi  düzenini sağlamak için uyguladığı yöntemlerden birisidir. Yanlış bir nedenle bu uygulamalarla karşılaştığınızı düşünüyorsanız bizlerle iletişime geçebilir  ve konunuzun ya da mesajınızın neden silindiğini öğrenmek için destek talebi oluşturabilirsiniz.
 4. Kullanıcılarımızdan, web sitemize üye olurken genel kabul gören ahlaki değerlere uygun olan bir kullanıcı adı almaları ve ad soyad girmelerini rica ederiz. Aksi fark edildiği durumda kullanıcıya haber verilmeksizin kullanıcı adları ve hesapları silinebilir. Alınan takma adlardan dolayı sitemiz bir sorumluluk kabul etmemekte sorumluluk kayıt olan kişiye aittir.
 5. ) Sözlük kirliliği : Sözlük kullanırken konuları, ait oldukları başlıklar altına açmanızı rica ederiz. Gereksiz başlıklar açmamaya, aynı veya benzer bir konuda daha önce başka bir başlık açılıp açılmadığını 'Başlık Arama'  fonksiyonunu kullanarak kontrol ettikten sonra başlığı açmaya özen gösteriniz.
 6. roakgame.com bazı bilgileri bilgisayarınızda saklamak için cookie'leri kullanmaktadır. Girdiğiniz özel bilgilerin hiçbiri bu cookie'lerde bulunmamaktadır, bunların tek amacı web sitesinde daha rahat bir gezinti yapabilmenizdir. Geçerli e-mail adresiniz sadece kaydınızı onaylamak, şifrenizi yollamak ve unuttuğunuzda şifrenizi size hatırlatabilmek için istenmektedir.
 7. Kişisel bilgi olarak sizlerden istenen donanım bilgileri üçüncü şahıs ve kuruluşlarla paylaşılmamaktadır. Donanım bilgileri, oyun sistem gereksinimlerinde karşılaştırma yapılmak üzere sizlerden istenmektedir. Bu bilgilere hiç kimse tarafından müdahale edilemez, değiştirilemez. Donanım bilgileriniz isteğe bağlı olarak ekleyebilirsiniz. Bu bir zorunluluk değildir.
 8. roakgame.com topluluk kurallarına uymayan konuların geçtiği herhangi bir paylaşım, eğer ki yapılan kural ihlali moderatörler tarafından tespit edilirse konu kısıtlanacaktır veya silinecektir.  Gerektiğinde hesap kapatılabilecektir.
 9. roakgame.com'da her ne kadar düzenli olarak yedekleme yapılıyor olsa da, roakgame.com'da verilerinizin (haber, sözlük başlıkları, yorumlar, kişisel verileriniz, inceleme yazıları ve benzeri her türlü içerik) kısmen veya tamamen kaybolmayacağına ilişkin hiçbir taahhütte bulunulmamaktadır. Bunun yanı sıra bu verilerin kalıcı olarak silinme hakkı da saklı olarak tutulmaktadır. Bu nedenle herhangi bir sebeple yaşanacak veri kaybı veya bozulması halinde roakgame.com hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Veri kaybı yaşama gibi bir endişeniz var ise roakgame.com’daki verilerinizi kendi imkanlarınızla yedeklemenizi öneririz.
 10. roakgame.com'da açıklayacağınız kişisel bilgilerinizin diğer roakgame.com kullanıcıları tarafından kötüye kullanılabileceğini bilmeniz gerekmekte ve ona göre dikkatli davranmanız gerekmektedir. Bu gibi davranışlardan dolayı roakgame.com sorumlu tutulamaz tüm sorumluluk konuyla ilgili üyelerdedir.
 11. roakgame.com'da hak kısıtlamaları yöneticiler tarafından değiştirilebilmektedir bu yüzden bu yönde maddeler ilerde bu anlaşmaya eklenebilir ve kullanıcı bu maddeleri kabul etmiş sayılır.
 12. roakgame.com'da tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Web Sitemiz harici linklerin sorumluluğunu almaz. Linklerin verilme sorumluluğu ilgili üyeye aittir.
 13. roakgame.com'da şirketler ile ilgili yaşadığınız sorunlarla ilgili problemleri sadece ilgili sözlük başlığı altında paylaşabilirsiniz. Konular firmalardan gelecek yasal talepler neticesinde yasal sorumluluk sebebiyle  haber vermeden silinebilir.
 14. Hangi verilerin silinip hangi verilerin silinmeyeceğine kullanıcılar değil roakgame.com Yöneticileri karar vermektedir. Bu veriler ister gerçek ister anonim olarak veritabanında tutulabilir.
 15. roakgame.com tarafından site içerisinde düzenlenebilecek periyodik veya periyodik olmayan anketlere cevap veren kullanıcılardan talep edilebilecek bilgiler de, roakgame.com ve işbirliği içindeki kişi ya da kurumlar tarafından bu kullanıcılara doğrudan pazarlama yapmak, istatistiki analizler yapmak ve özel bir veri tabanı oluşturmak amacıyla da kullanılabilmektedir.
 16. Oluşturduğunuz içerik roakgame.com kurallarına ve hukuka uygun olmak zorundadır. Oluşturduğunuz içerik tüm sorumluluğu size ait olmak üzere ve hiçbir ön denetime tabi olmadan (Sözlük başlıkları hariç) yayına girdiğinden, oluşturduğunuz içeriğin hukuka aykırı olmadığından lütfen emin olun. içerik yayına alındığı anda hukuki sorumluluğunuz başladığından, oluşturduğunuz içeriğin daha sonra tarafınızca veya şikayet/haberdar edilme vs. üzerine roakgame.com tarafından silinmiş olması sorumluluğunuzu ortadan kaldırmayacaktır.
 17. roakgame.com'da yayınladığınız içeriğin size ait olduğu veya fikir ve sanat eserleri kanunu çerçevesinde kullanma hakkınız olduğu kabul edilir. Size ait olmayan içeriğin ancak kanunlarda belirtilen usule uygun olarak ve atıfta bulunmanız şartıyla yayınlanması mümkündür. Aksi halde uğrayabileceğimiz zararlardan sorumlu olacağınızı belirtmek isteriz.
 18. roakgame.com, sunduğu servislerin kesintisiz ve hatasız çalışması için elinde geleni yapacaktır. Ancak internet erişim hizmeti veren servis sağlayıcıların sistemlerinde meydana gelebilecek teknik arızalar, anlaşmalı olduğu 3. Partilerin sistemlerinde meydana gelecek aksaklıklar, sistem bakımları ve mücbir nedenler gibi vakalarda roakgame.com servisleri de bağlantılı olarak etkilenebilir. Bu gibi durumlarda doğrudan müdahale yetkisi olmayan bağlantılı servis arızaları ve hataları için sorumluluk kabul etmemektedir.
 19. roakgame.com, değişen yasalar ve koşullara göre kullanıcı sözleşmesini her zaman tek taraflı olarak değiştirebilir, yürürlükten kaldırabilir veya yeni bir sürümünü yayınlayabilir.
 20. roakgame.com, dileği takdirde sunmuş olduğu hizmetler üzerinde en iyi hizmeti verme amacı ile her zaman tek taraflı olarak değişiklik yapabilir.
 21. Bu sözleşmeyi kabul etmeniz halinde veritabanımızda sözleşmenin kabul edildiği tutulacaktır.
 22. roakgame.com  içerisinde yapacağınız yorumlar paylaşacağınız incelemeler sözlük içerisinde oluşturulan başlıklar başlıklara yapılan yorumlar oluşturacağınız haber içerikleri roakgame.com'da kullandığınız avatarlar (profil resmi) roakgame.com tarafından gerek görüldüğü hallerde kaldırılabilir.

Bilgilerinize sunduğumuz bu sözleşmenin dikkate alınmasını öneririz. Bu sözleşme sizlerin haklarını korumak için hazırlanmıştır. Bu sözleşmedeki maddeler tarafımızca değiştirilebilir veya sözleşmeden kaldırılabilir. İlginiz için teşekkür eder keyifli oyunlar dileriz.